Świadczymy usługi od 1989 roku

O nas

Posiadamy ponad 30-letnie doświadczenie w dziedzinie obsługi celnej.

Początki działalności naszej firmy sięgają 1989 roku, kiedy rozpoczęliśmy działalność jako pierwszy neutralny spedytor zapewniający obsługę celną przedsiębiorstwom i osobom fizycznym. W kolejnych latach uzyskaliśmy Zezwolenie Głównego Urzędu Celnego nr 30 na prowadzenie działalności jako agencja celna. Przeszliśmy przez kolejne zmiany przepisów prawa celnego, jak również diametralne zmiany jakie nastąpiły po maju 2004 roku, kiedy to Polska weszła do Unii Europejskiej.

Zapewniamy kompleksową obsługę celną

Jeśli planujesz import lub eksport towarów – pomożemy w sprawdzeniu stawek i wymogów związanych z obrotem towarowym.

Eksportujesz czy importujesz towary – dokonamy formalności przed urzędami celnymi i zgłosimy towary do wskazanej procedury celnej. Dokonujemy odpraw celnych do wszystkich procedur celnych.

Chcesz skorzystać z ułatwień w odprawach celnych – posiadamy procedury uproszczone, które nie tylko skracają czas odprawy celnej, ale dają również inne korzyści, jak chociażby zwolnienie z zapłaty podatku VAT importowego w chwili odprawy celnej i rozliczenie go w deklaracji VAT.

Dokumentacja przesyłki była błędna lub urząd celny zakwestionował dane w zgłoszeniu celnym – poprowadzimy postępowanie przed organami celnymi zarówno w pierwszej jak i drugiej instancji. W razie potrzeby wspieramy również naszych klientów profesjonalną wiedzą w postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Współpracujemy w tym zakresie z radcą prawnym.

Posiadamy certyfikat AEO

Przeszliśmy audyt urzędu celnego i w lutym 2010 roku uzyskaliśmy Świadectwo AEO PL AEOC410000100001.
Świadectwo jest nie tylko potwierdzeniem naszej wiarygodności jako podmiotu spełniającego liczne standardy wyznaczone przez organy celne, ale również pozwala korzystać z szeregu ułatwień celnych.

Jesteśmy elastyczni

Zapewniamy obsługę celną zarówno dużym podmiotom gospodarczym, jak również małym przedsiębiorstwom. Dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb każdego klienta, dopasowując zakres świadczonych usług do szczegółowych wymogów.

Niejednokrotnie na potrzeby dużych koncernów otwieraliśmy placówki działające na terenie ich zakładów czy magazynów.

Posiadamy sieć placówek na terenie kraju.

Możemy zapewnić obsługę w kilku lokalizacjach w oparciu o nasze placówki. Znajdą nas Państwo w portach w Gdyni (obsługa również portu w Gdańsku) i Szczecinie oraz w Kielcach, Terespolu, Olszynie (biuro w Żarach), na Terminalu Towarowych Odpraw Celnych w Świecku.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.